Nejlepší prostředí pro pěstování konopí

JAK VYTVOŘIT TY NEJLEPŠÍ PODMÍNKY PRO PĚSTOVÁNÍ KONOPÍ?

Máme konec září a poslední rostliny konopí se sklízejí. Začne období sušení a plody vaší práce se ukážou v nejlepším možném světle. Nějakou dobu si je budete užívat, ale pak si řeknete „co dál“? Indoor je odpověď. Pro pěstitele se může jevit na nákladnější varianta pěstování, ale má to své výhody. Můžete jej provozovat celoročně a nikdo vám do toho nebude kecat. I kontrola podmínek pro vaše rostliny je jednodušší. A jak vytvoříme tyto ideální podmínky? 

Ideální podmínky pro indoor pěstování nejsou jen o tom, že máte kvalitní indoor semínka a dostatečně velkou místnost s dobrým přísunem energie. Aby jste docílili perfektního prostředí, musíte zohlednit následující faktory:

  1. Světlo
  2. Teplota
  3. Přísun čerstvého vzduchu
  4. Krycí materiál
  5. Vlhkost

Každý z těchto pěti faktorů výrazně přispívá a prospívá všem rostlinám konopí, které pěstujete. Dohromady tvoří prostředí, ve kterém se magickým zeleným rostlinám daří nevídaným způsobem.

1. SVĚTLO JE PRO KONOPÍ DŮLEŽITÉ

světlo a konopí

Umělé světlo v místě pěstování funguje jako zdroj tepla a imituje denní sluneční svit. Rostliny tak mají pocit, že jsou v běžném přírodním prostředí, tudíž se chovají takřka normálně. Intervaly svícení jsou buď 16/8, nebo 12/12. Záleží na tom, v jaké fázi růst vaše rostliny právě jsou.

Světlo by mělo být jasné a zářivé, ale samozřejmě v rámci zdravého rozumu. Množství světla dokáže ovlivnit úrodu, takže druh a počet žárovek/zářivek volte pečlivě. Světlo samo o sobě  má vliv i na růst. Rostliny konopí mohou být buď velké a úzké, nebo menší s hustou strukturou.

Barevné varianty světel jsou též k dispozici. Pěstuje se pod klasickým „žlutým“ světlem, ale i pod „fialovým“. Každá z těchto variant má své kvality. A je nutné zmínit vzdálenost světla od rostlin. Dávejte velký pozor, aby jste vaši úrodu nespálili a raději instalujte světlo trochu výš.

2. IDEÁLNÍ TEPLOTA PRO PĚSTOVÁNÍ MARIHUANY

konopí a teplota

Můžete studovat mnoho knih o botanice, nebo se zaměřit na encyklopedie vyloženě o konopí, ale ve finále to můžete brát podle sebe. Když je teplo a příjemně vám, tak to tak budou nejspíš mít i vaše rostliny.

Ve vegetativní fázi by jste měli udržovat rozsah teploty 20-30 stupňů Celsia. Nemluvě o dostatečném přísunu vody a výživy.

Při fázi kvetení může být teplota trochu nižší, což je 18-26 stupňů. V této fázi se snažte teplotu držet stabilně. Při teplotním výkyvu by  jste mohli navodit stresové podmínky, které pak negativně ovlivní finální rozpuk.

3. PŘÍSUN ČERSTVÉHO VZDUCHU POTŘEBUJEME

vzduch a konopí

Opět můžeme demonstrovat přísun a kvalitu vzduchu na nás samotných, třeba když spíte. Pří dobře nastavené ventilaci a proudění vzduchu se vám spí skvěle a jste po ránu odpočatí. Se zavřeným oknem a v uzavřené místnosti je naopak horko a dost často se budíte. Vzduch je zatuchlý atd.. Podobně je to u konopí. Nejenom, že čerstvý vzduch pomůže k dobrému růstu, ale zamezíte tvorbě plísně a výskytu škůdců.

Jak tedy získat ideální podmínky?  Když se listy na vašich rostlinách jemně pohybují jako při letním vánku, máte vyhráno. Nepotřebujete vytvořit uragán a už vůbec ne cirkulaci horkého vzduchu.

Horký vzduch musí jít pryč pomocí ventilace. Ať už máte LED žárovky, nebo sodíkové výbojky, vždy budou tvořit teplo. A nadměrná teplota udělá s vašimi rostlinami bleskový konec.

4. VÍCE SVĚTLA PRO ROSTLINY KONOPÍ DÍKY ODRAZOVÝM PLOCHÁM

konopí v zrcadle

Nějaký materiál na odraz světla, který je na stěnách místnosti pro pěstování. Snad každý pěstitel má zdroj světla umístěný na jednom místě, a to nahoře. Samozřejmě můžete umístit podobný zdroj světla, aby svítil na vaše rostliny konopí ze stran, ale proč? Světlo se dá přece velmi dobře odrážet.

Je to ekonomicky výhodnější. Takhle si jen koupíte pár balení alobalu, přiděláte jej na stěny a sledujete, jak se světlo najednou dostane tam, kam předtím nemohlo. Umíte si představit, že by jste měli všude a ze všech stran žárovky? Ano jde to, a jestli pro vás peníze nehrají roli, proč ne? Ovšem váš účet za energie se nebude tvářit moc hezky. Raději zvolit variantu s odrazovým materiálem. Poměr cena/výkon je famózní a taky to víc lahodí lidskému oku.

Odrazový materiál tedy může onen alobal, ale dobře funguje i klasická potravinová fólie. Jsou i další materiály, ale tohle vám postačí.

5. KONOPÍ A VLHKOST

marihuana a vlhkost

Optimální hladina vlhkosti podporuje velmi dobře růst a má vliv na tvorbu pryskyřice. Nadměrná vlhkost by mohla zapříčinit výskyt plísně a naopak malá hladina vlhkosti způsobí zpomalení růstu a navodí vašim rostlinám akorát stres, který se projeví na celkové úrodě.

Rostlina konopí ve vegetativním stádiu potřebuje 40-60% vlhkosti a ve fázi kvetení 40-50%. Snažte se tuto míru vlhkosti udržet. Bez problémů se to možná neobejde, ale vyplatí se to.

ČESTNÁ ZMÍNKA: SEMÍNKA A PŮDA

sazenice konopí

Důležitost konopných semen ani nemusíme vyzdvihovat. Bude záležet na tom, jak se o semínka staráte, ale jejich kvalita musí být prvotřídní. A jelikož se bavíme o indoor pěstování, tak nebudete chtít nic jiného, než ty nejlepší indoor odrůdy. Výběr semen je více než dostačující a jistě najdete to, po čem vaše srdce nejvíce touží.

Semínka konopí tedy máme, do čeho je ale zasadíme? Máte pár možností. Koupit si nějaký půdní mix se jeví jako nejlepší možné řešení. Ověřený výrobce zajistí kvalitu a dostatek živin pro budoucí sazenice. Tou druhou možností je vytvořit si vlastní půdní mix, například super půdu. Kvalita může dalece přesáhnout tu z obchodu a navíc v ní bude kus vašeho srdce.